Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Spolky > Mužský sbor Sobůlky

Mužský sbor Sobůlky

ms sob.png

MS Sobůlky vznikl u příležitosti obnovení tradice Rozsvícení vánočního stromu u kaple, v roce 2012.

Byla to paní Marta Maradová, která si dala tu práci, obešla chlapy a 2. 11. 2012 se uskutečnila první zkouška mužského sboru.

První vystoupení bylo 8. 12. 2012 právě při akci rozsvícení Vánočního stromu.

Od té doby se téměř pravidelně sbor schází každý páteční večer v zasedací místnosti obecního úřadu.

Vedoucím sboru byl zvolen Vladimír Kalivoda, který již měl zkušenosti se sborovým zpěvem ze Želetic. Počet členů se pohyboval mezi současnými 13 po maximální počet 15 členů. Ve sboru jsou nyní i dva přespolní chlapi ze Stavěšic.

Bez názvu 111.png

 

 

Sbor zpívá především slovácké písničky z Kyjovska, domácí sobůlské, rád však zabrousí i do jiných sousedních regionů.

Sbor především vystupuje v Sobůlkách a okolí, ale již podvakrát přijal pozvání ke zpívání na hodech v Němčicích nad Hanou, nebo na vánoční zpívání do obce Hoštice-Heroltice na Vyškovsku.

 MS spolupracuje s DH Sobuláci, s ŽS Galánečky, s MS Od Lip z Vacenovic a také s  dětmi z místní ZŠ.

 

V roce 2019 spolu s ŽS Galánečky nazkoušel sbor pod vedením Soni Marečkové pašijový koncert ECCE HOMO - HLE ČLOVĚK, který měl velký úspěch i v okolních obcích. Tento rok jsme se rozhodli opět uspořádat koncert ECCE HOMO v místní kapli, v kostelech ve Vacenovicích a Svatobořicích-Mistříně.

 

K největší úspěchům sboru patří pozvání a účast na Krajských dožínkách 2022 ve Vyškově. MS byl součástí krojového průvodu a reprezentoval naši obec na této krajské akci.

 Vrcholem však bylo pozvání od pana hejtmana JMK, Mgr. Jana Grolicha, na oslavu 1200 let od první písemné zmínky o Moravě. Úvodní píseň zazněla v podání MS v prostorách BVV Brno cca před tisícovkou  návštěvníků. Na přání pana hejtmana MS zazpíval historickou moravskou hymnu „Jsem Moravan“.

 

 Mezi další absolvované akce v roce 2022 patří Zpívání s beranem ve Vacenovicích, zpívání sobůlským seniorům, Hody v Němčicích nad Hanou, oslava výročí 10 let MS na zahradě muzea a Rozsvícení vánočního stromu u kaple.

I v  letošním roce MS vystoupí na různých akcích. Vrcholem však jistě bude účast na vystoupeních a v průvodu na Slováckém roku v Kyjově.

 Bez názvu.png