Fulltextové vyhledávání

Činnost

Od roku 1957 v obci Sobůlky funguje sportovní fotbalový oddíl TJ Sokol, jehož zakládající výbor byl následující: Rudický Štěpán - předseda, Jahoda Florián, Zajic Martin, Horňák Josef  st., Jahoda Antonín, Svoboda František a Šimeček Jan.

1. mužstvo Sokola Sobůlky v 50. letech

TJ Sokol Sobůlky v roce 1991, postup ze IV. do III. třídy

 

 

Výstavba kabin nahřišti v Sobůlkách v roce 1958.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnes má TJ Sokol Sobůlky 160 členů a v současné době má přihlášeny do soutěže dvě družstva,  dorost a I. mužstvo.

Družstvo žáků z první a druhé poloviny devadesátých let

Družstvo žáků z první a druhé poloviny devadesátých let

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Družstvo mužů i dorostu hrají v současné sezóně v Okresním přeboru.

Družstvo mužů z  r. 1992 – postup do OP

 V roce 2002 se dalo dohromady neorganizované mužstvo "starých pánů", skládající se z členů TJ Sokol již aktivně nehrajících. Toto mužstvo sehrálo v loňském a v letošním roce také několik přátelských zápasů, což svědčí o stále žijícím sportovním duchu v obci..

Vedení oddílu se stará o zvelebování celého sportovního areálu "U Proseč" organizováním brigád v průběhu roku. Tato činnost spočívá nejen v udržování travnatých ploch včetně hřiště, ale i v úpravě okolí hřiště a kabin. V části budovy kabin je zřízeno celoročně fungující restaurační zařízení. Na celém areálu je vidět, že jim záleží na prostředí, ve kterém se nejen sportovní a kulturní činnosti odehrávají, ale i na tom, aby se zde cítili dobře i všichni návštěvníci a aby se sem i rádi vraceli.
Pro udržování travnatých ploch a okolí má TJ Sokol k dispozici křovinořez a zahradní traktorek, které jsou využívány i pro potřeby OÚ. V roce 2008 bylo vybudováno zavlažování hřiště a od následujícího roku dáno do provozu.
Z ostatních aktivit bývá v měsíci lednu  vedením TJ pořádán "Fotbalový ples", v létě pak "Fotbalové slavnosti" spojené s "Pouličním turnajem" a tanečními zábavami na hřišti pod širým nebem v příjemném prostředí blízkosti  lesa  "Proseče".
V  roce 2007 proběhly v areálu "U Proseč"oslavy padesátiletého výročí založení fotbalového oddílu v Sobůlkách. U této příležitosti sportovci připravili bohatý sportovní i kulturní program. Akce se zúčastnilo velké množství lidí, bývalých i současných sportovců a příznivců, místních i těch, kteří již v Sobůlkách trvale nežijí a kteří si přišli zavzpomínat na svá sportovní léta a setkat se se svými kamarády a přáteli.

Z oslav 45. výročí založení fotbalového oddílu