Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Rozhoupaná Kyjovská krajina

Rozhoupaná Kyjovská krajinaUž jste si adoptovali houpačku?

 

„Houpání aktivuje mozek, zvyšuje inteligenci, zlepšuje vnímavost a spánek. Je vědecky dokázáno, že houpáním dochází k okysličování a prokrvování mozku. Tím se v těle spustí limbický systém a ten zapříčiní aktivaci příjemných pocitů…“ Už jen to je dobrý důvod vyrazit na některou z houpaček z projektu „Rozhoupaná kyjovská krajina“. Pokud je to pro vás málo, vyrazte k houpačce pěšky či na kole a uděláte navíc něco pro své fyzické zdraví. Pořád málo? Tak vězte, že často najdete houpačky na místech nepoznaných. Možná obyčejných – v polích, na lukách, v remízcích, které byste jinak minuli bez povšimnutí. Ale houpačka vám dá důvod tyto místa navštívit. Pohoupat se a pokochat krásnou krajinou našeho Kyjovska.

Houpačky najdete v Kyjově i okolních obcích. Od Mouchnic po Ratíškovice a od Násedlovic po Bzenec. Každá je jiná, jedna je maličká a jen se „hojdá“, další je zavěšena na pořádně dlouhých lanech a podle toho i „létá“. Někde je z houpačky výhled po dalekém kraji a jinde zas jen kousíček, na blízký rybníček.  Někde je schovaná v klidu polí a jinde na zhoupnutí na ní budete stát „frontu“. Jen si najít tu svoji. ????

Když budete chtít navštívit všechna místa, máte co dělat! Za sedm let projektu se podařilo pověsit už 40 houpaček! To s sebou nese spoustu práce a starostí. Proto jsme se rozhodli přistoupit k tomu, že houpačky nabídneme k „adopci“. Máte svoji oblíbenou houpačku z Rozhoupané kyjovské krajiny? Často ji navštěvujete a záleží vám na ní? Přihlaste se jako její „adoptivní rodič“. Vaší povinností bude kontrolovat její stav a hlásit její případné závady a poškození. O další se postaráme my, jako doposud.

Více informací k houpačkám i k jejich adopci se dozvíte na facebooku Rozhoupaná kyjovská krajina nebo na webu https://www.kyjovske-slovacko.com/.

Marcela Ingrová, DiS.
Kyjovské Slovácko v pohybu, z.s.

 

 

Dvě z houpaček se nachází i u nás v Sobůlkách:

Houpačku Lítalínu najdete u konce naučné stezky Syslíkova království a houpačka Větřenka se nachází nad obcí Sobůlky nedaleko kapličky Svaté rodiny.

Obě jsou umístěny na v půvabných lokalitách s krásným výhledem do okolní krajiny.

 

Mapa houpaček zde https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer

Více na https://www.kyjovske-slovacko.com/cs/informace/adoptuj-houpacku

 

 DSC_8241.JPG

logo kvsp - upravená velikost.jpg